Fiziskās audzināšanas stunda vecākajā grupā. Abstrakts. Fiziskās audzināšanas stundas konspekts pirmsskolas vecuma bērnu vecākās grupas bērniem Ievaddaļa vecākajā grupā

Parasti veic 3 reizes nedēļā (108 gadā). Vecāko grupu bērniem ir paredzētas daudzas nodarbību organizēšanas iespējas: uz stāstiem balstītas, tematiskas, tradicionālās, stafetes, sacensības, spēles, ar aerobikas elementiem.

Plānojot, skolotājs sastāda tematiskās fiziskās audzināšanas stundas kopsavilkumu vecākajā grupā. Tās galvenais mērķis ir parādīt bērniem, kā viņi var stiprināt un uzturēt veselību ar palīdzību

Kopsavilkums "Fiziskā apmācība vecākajā grupā"

Šis materiāls ir sastādīts veiksmīgai, pareizai un skaidrai nodarbības īstenošanai. Tas ir sava veida rokasgrāmata skolotājam, kas palīdzēs nepalaist garām visus svarīgos punktus. Bērnudārza vecākās grupas fiziskās audzināšanas stundas izklāsts detalizēti ietver galvenos mērķus, uzdevumus, progresu, kā arī obligāti apkopo rezultātus.

Pirmkārt, tiek noteikts darbības veids un mijiedarbība ar dažādām attīstības jomām. Tā var būt sižeta, tematiska, atvērta tradicionāla, netradicionāla darbība, kuras laikā tiek attīstītas runas, estētiskās, mākslinieciskās, komunikācijas un sociālās prasmes. Ir noteikti skaidri mērķi. Piemēram, attīstīt bērnu iztēli, fantāziju, mācīt orientēties problēmsituācijās un pārvarēt kustības grūtības. Tas viss ir ierakstīts piezīmēs.

Fiziskās audzināšanas nodarbības vecākajā grupā jāraksturo pēc noteikta algoritma. Sīki jāapraksta apmācības, izglītojošie, runas, attīstības uzdevumi, kurš tika izmantots.Jānorāda kāds sagatavošanās darbs tika veikts, galvenie nodarbības posmi (daļa un ilgums laikā).

Kompilācijas piemērs

Kā izveidot fizkultūras stundas kopsavilkumu vecākajā grupā? Sīkāk apskatīsim piemēru par stundu pirmsskolas iestādē par tēmu “Neparasts piedzīvojums”.

Izglītības joma ir “Fiziskā audzināšana”, kas integrējas ar kognitīvo attīstību, sociāli komunikatīvo, māksliniecisko, estētisko, runu.

Nodarbības veids - sižetiski tematisks.

Mērķis ir iemācīt bērniem, izmantojot iztēli, atrast izeju no sarežģītām situācijām un tikt galā ar motoriskām grūtībām.

Nodarbība notiek sporta un mūzikas zālē.

Kopējais darbības laiks ir 30 minūtes un 2 minūtes rezerves laika.

Programmas saturs

Vecākās grupas mācību priekšmetos balstītas fiziskās audzināšanas stundas pierakstos skolotājs pieraksta visus risināmos uzdevumus.

Izglītības:

  • apmācīt bērnus organizēti un ātri ierindoties, stāvēt pa vienam kolonnā uz vietas un pa pāriem ejot;
  • apgūt jaunus vingrinājumus;
  • saglabāt līdzsvaru, ejot uz sāniem, uz sāniem, ievērot vienādu attālumu savā starpā;
  • skriet vienmērīgi un "čūsku";
  • kāpt uz ceļiem, zem arkām;
  • pareizi met, šūpo, sit bumbu.

Izglītības:

  • attīstīt ātrumu, ātrumu, spēku, veiklību, koordināciju, izturību, interesi par fizisko audzināšanu;
  • izmantot muzikālās, spēļu, motoriskās un verbālās aktivitātes.

Izglītības:

  • ieaudzināt vēlmi palīdzēt;
  • izturēties pret cilvēkiem laipni;
  • radīt pozitīvas emocijas;
  • audzināt disciplīnu un drosmi.
  • paplašināt savu vārdu krājumu;
  • aktivizēt bērnu runu.

Galvenie posmi

Nodarbības norise jāiekļauj spēles fiziskās audzināšanas stundas izklāstā pirmsskolas iestādes vecākajā grupā. Tiek apskatīti galvenie posmi un to ilgums.

  1. Organizatoriskie aspekti (spēles motivācija).
  2. Ievada daļa.
  3. Galvenā.
  4. Fināls.
  5. Apakšējā līnija.

Nepieciešams rezervēt laiku.

Sīki aprakstīsim nodarbības gaitu, kas jāiekļauj fiziskās audzināšanas stundas piezīmēs vecākajā grupā. Tabula ir parādīta zemāk.

Tehnikas un metodes

Dalībnieki ienāk zālē, ierindojas rindā un sasveicinās.

Laika organizēšana

Ievada daļa

Instruktors sāk runāt. Uzdod bērniem jautājumus: vai viņi zina pasaku “Zosis un gulbji”, kas ir tās varoņi. Rāda slaidus.

Šeit tiek izmantota runas metode, tiek aktivizēts vizuālais, interese un uzmanība. Saruna.

Galvenā daļa.

Saskaņā ar pasakas scenāriju skolotājs izvēlas izpildāmos vingrinājumus. Var izmantot staigāšanu, skriešanu, joslu maiņu, elpošanas vingrinājumus (“mežs ir trokšņains”). Tiek izmantotas vairākas spēles (bumbiņas tiek izmantotas ar “āboliem”, “Babaka-Jožka”), stafetes (“Iztīrīsim plīti”, “Kurš ātrāk paspēs zosis”), līdzsvara vingrinājumi (“Ceļš iekšā” mežs” ar vingrošanas soliņiem, „Pastaiga” pa tiltu”, „Kurš metīs akmeni tālāk”). Instruktors savās piezīmēs ievada detalizētu scenāriju un aprakstu netradicionālās fiziskās audzināšanas nodarbībai vecākajā grupā. Tiek parādīti slaidi.

Paņēmieni: uzmanības aktivizēšana, norādījumi, instruktora palīdzība, atgādinājums, komanda, jaunu vingrinājumu apgūšana, kustību demonstrēšana, atkārtošana, skaidrošana, atbilžu apkopošana, aktivitāšu izvērtēšana.

Metodes: verbālā, vizuālā, praktiskā.

Noslēguma daļā instruktors noskaidro, vai bērniem patika, apkopo rezultātus, iedod mājasdarbus un atvadās no bērniem. Dalībnieki ierindojas rindā un dodas uz grupu.

Tiek izmantota instrukcija vai komanda.

Katra spēle, stafete, vingrinājums ir aprakstīts ļoti detalizēti: kāds instruments tika izmantots, cik reizes, kas jādara, secība, kurš kam seko, visi vārdi tiek ņemti vērā. Tas pats attiecas uz dialogiem. Katram ir savi vārdi un rindas, stingri saskaņā ar scenāriju.

Priekšdarbs

Pirms nodarbības skolotājs sastāda piezīmi “Fiziskās audzināšanas stunda vecākajā grupā”, kas būtiski atvieglos tās norisi. Šāds darbs aizņem daudz laika, bet sagatavošanās procesā pasniedzējs ātrāk atcerēsies materiālu, redzēs visas stiprās puses un novērsīs kļūdas. Noteikti nolasiet bērniem pasaku “Zosis un gulbji”, ja iespējams, noskatieties multfilmu, praktizējiet ar bērniem atskaņas un āra spēles.

Aprīkojums un demonstrācijas materiāli

Procesam būs nepieciešams šāds aprīkojums:

  • projektors;
  • ekrāns;
  • klēpjdators;
  • muzikālais pavadījums;
  • bumbiņas;
  • loki;
  • auklas;
  • orientieri;
  • vingrošanas sols;
  • kostīms "Baba Yaga".

Demonstrācijas materiāls:

  • ilustrācijas pasakai;
  • slaidi.

Kā palīgmateriāls tiek izmantots tematiskās fiziskās audzināšanas stundas kopsavilkums pirmsskolas izglītības iestādes vecākajā grupā.

Materiāla asimilācijas kontrole

Pirms nodarbības bērni tiek sastādīti rindā. Ievada un beigu daļā tiek izmantota frontālā organizācija, tas ir, uzdevumus veic visi dalībnieki. Apakšgrupa tiek pievienota arī galvenajai.

Asimilācijas kontrole sastāv no tā, ka ar spēļu aktivitāšu palīdzību instruktors uzrauga pareizu skriešanas, soļošanas, līdzsvara vingrinājumu izpildi, joslu maiņu, drošības noteikumu ievērošanu āra spēlēs un vingrinājumu kvalitāti. Kopsavilkums “Fiziskā sagatavotība vecākajā grupā” ir gatavs.

Atvērtā nodarbība

Šāda stunda skolotājam ir vēl aizraujošāka. Var ierasties kolēģi un vadība. Šeit ir svarīgi, lai instruktors parādītu sevi, savu profesionalitāti, spēju organizēt bērnus un nodot viņiem informāciju, jo tas tiks novērtēts. Šādā situācijā vienkārši ir jāsastāda detalizēts atklātās fiziskās audzināšanas stundas izklāsts pirmsskolas izglītības iestādes vecākajā grupā un stingri jāievēro. Šeit ir pierakstīts katrs solis, kustība un dialogs.

Šādu nodarbību var apmeklēt arī vecāki, kuri, savukārt, novērtēs skolotāja attieksmi pret bērniem, kā arī to, cik interesanti viņi bija nodarbībā, ko jaunu iemācījušies un prasmes kopumā.

Mūsdienās ir modē būt veselam. Mūsdienu cilvēki rūpējas par sevi, nodarbojas ar sportu un fitnesu. Bērns jau no mazotnes jāmāca būt uzmanīgam pret savu veselību, tas ir jādara pirmsskolas skolotājam, jo ​​tieši tur bērni pavada lielāko daļu sava laika. To var panākt tikai ar spēlēm, pasakām un ieinteresējot mazo cilvēku.

Irina Stroganova
Fiziskās audzināšanas stundas konspekts vecākajā grupā “Jautrie puiši”

Fiziskās audzināšanas stundu kopsavilkums vecākajā grupā"Smieklīgi puikas"

Uzdevumi:

Atkārtojiet staigāšanu ar augstiem ceļiem;

Līdzsvara vingrinājumi, attīstot kustību koordināciju;

Lēkšana uz divām kājām ar virzību uz priekšu;

Priekšmeta mešana mērķī.

1. IEVADA DAĻA

Pamata pastaiga;

X. uz zeķēm;

X. uz papēžiem;

X. ar augstu ceļa pacelšanu, rokas uz sāniem;

X., elpošanas atjaunošana;

stāvi vienā rindā! Marš pa zāli pastaigu tempā! 1, 2, 3, 4. pacēlās uz pirkstgaliem, rokas uz augšu, turot muguru taisni. Labi padarīts! Pārejam uz staigāšanu uz papēžiem, rokas uz jostas. 1, 2, 3, 4. staigājiet gludi, ievērojiet distanci. Uzmanību! Normāla pastaiga. Klausies vingrinājums: Mēs ejam pa zāli, augstu paceļot ceļus, rokas uz sāniem. Ejam gājienā! Labi darīts Normāla pastaiga. Ieelpojiet, pacelieties uz pirkstgaliem, rokas uz augšu. Izelpojiet, nolaidiet rokas. Esam galā.

2. GALVENĀ DAĻA

Āra sadales iekārtu komplekss. (Vingrinājumi bez priekšmetiem):

1. I. p.: galvenais stends. rokas uz jostas.

1-noliec galvu pa labi, 2. p., 3-pagrieziet galvu pa kreisi, 4-i. P. Atkārtojiet: 6 reizes.

2. I. p.: pamatstāja, rokas uz jostas.

1-rokas uz sāniem; 2-rokas uz augšu, pacelties uz pirkstiem; 3-rokas uz sāniem; 4- atgriezties pie i. P. Atkārtojiet: 6 reizes

3. I. p.: Stāviet ar kājām plecu platumā, rokas zemāk. 1- rokas uz sāniem; 2- noliekt pa labi (kreisā kāja, pieskarieties pirkstiem ar pirkstiem; 3- iztaisnojiet, rokas uz sāniem; 4- i.p. Atkārtojiet: 6 reizes

4. I. p.: pamatstāja, rokas uz jostas. 1-2 apsēdieties, paceliet rokas uz priekšu; 3-4 atgriezties pie i. P. Atkārtojiet: 4-5 reizes.

5. I. p.: pamatstāja, rokas gar ķermeni. 1- labā kāja atpakaļ uz pirksta, rokas aiz galvas; 2-i. n. Tas pats ar kreiso. Atkārtojiet: 6-7 reizes.

6. I. p.: Pamatstāja, rokas uz jostas. 1-izlec kājas, rokas uz sāniem; 2 – lec kājas kopā. Izpildīts skaitot 1-8.

GALVENIE KUSTĪBU VEIDI:

H. uz vingrošanas sola, rokas uz sāniem;

Mešana mērķī;

Lēkšana no stīpas uz stīpu ar divām kājām;

Ejot pa vingrošanas soliņu, koncentrējoties uz rokām un ceļgaliem;

stāvi vienā rindā! Uzmanību, klausieties uzdevumu. Tagad jūs pārmaiņus, pa vienam kolonnā, tuvojieties soliņam un ejiet pa to, turot rokas uz sāniem līdzsvaram, ejat uz leju, sasniedzat stīpas, lec no stīpas uz stīpu ar abām kājām. Kad sasniedzam grozu, paņemam priekšmetu un metam mērķī. Tad tu ej uz vingrošanas soliņu. Otro reizi palaižot garām soliņu, palaižat to četrrāpus. Darīsim to. Esam galā. Staigāšana pa apļiem.

AKTĪVA SPĒLE "MĒS, SMIEKLĪGI ZĒNI»

Bērni stāv vienā rotaļu laukuma pusē ārpus līnijas. Līnija ir novilkta arī vietnes otrā pusē. Vadītājs atrodas platformas centrā. Spēlē korī izrunāt:

"Mēs smieklīgi zēni,

Mums patīk skriet un lēkt,

Nu, mēģiniet mūs panākt.

Viens, divi, trīs – noķer!”

Pēc vārdiem "Noķer!" bērni skrien uz otru laukuma pusi, un lamatas viņus noķer. Tas, kuram slazdam izdodas trāpīt, pirms viņš šķērso līniju, tiek uzskatīts par noķertu, paiet malā un izlaiž vienu piegājienu. Pēc divām svītrām tiek atlasīts cits draiveris. Spēli atkārto 3-4 reizes.

3. NOBEIGUMA DAĻA.

Marš lēnām pa apli! Saskaitot 1, ieelpojiet, rokas uz sāniem, 2, izelpojiet, nolaidiet rokas. Šis ir mūsu klase ir beigusies. Labi padarīts Puiši, visi mani ļoti uzmanīgi klausījās un kļūdījās reti. Uz redzēšanos.

Publikācijas par šo tēmu:

Mērķi: iemācīt bērniem salikt portretu no atsevišķām daļām (ovāls - seja, sloksnes vai saburzīta papīra gabali - frizūra); radīt interesi.

Izglītības joma: “Fiziskā attīstība” Kopsavilkumu sagatavoja: Irina Vladimirovna Grishina, mūzikas direktore; Goreļenkova Ņina.

Fiziskās audzināšanas izklaides kopsavilkums vecākā pirmsskolas vecuma bērniem “Mūsu draudzīgie puiši” Mērķi: bērnu veselības uzlabošana. Mērķi: nostiprināt fiziskās audzināšanas stundās iegūtās prasmes; attīstīt spēku, izturību; izglītot.

Fiziskās audzināšanas stundu kopsavilkums vecākajā grupā Norises vieta: sporta halle. Aprīkojums: virves, soliņi, skrejceliņi, mazas bumbiņas, stīpas, lentes. Uzdevumi: Konsolidēt.

Apvienotās nodarbības kopsavilkums senioru grupā “Jautrie pirksti” Mērķis: Nostiprināt bērnu zināšanas un prasmes tēlotājmākslas jomā: pirkstu apgleznošanas tehniskās prasmes, smalko motoriku attīstīšana.

Uz stāstiem balstītas fiziskās audzināšanas stundas kopsavilkums otrās jaunākās grupas bērniem “Smieklīgās zosis dzīvoja pie vecmāmiņas” Uz stāstiem balstītas fiziskās audzināšanas stundas kopsavilkums otrās jaunākās grupas bērniem “Smieklīgās zosis dzīvoja pie vecmāmiņas” Programmas saturs: Vingrojums.

Kopsavilkums par atklātu integrētu pasākumu fiziskajā izglītībā vecākajā grupā - “Lācītim palīgā”

Socializācija, fiziskā izglītība, komunikācija, izziņa, mūzika

Mērķis: Veidot bērnos veselīgu dzīvesveidu, rotaļīgā veidā attīstīt veiklību, ātrumu, spēku.

Uzdevumi: Ieaudzināt interesi par pasakām, spēju tajās just līdzi, nākt palīgā, attīstīt bērnos sadarbības prasmes vienam ar otru.

Aprīkojums: Stīpas, zāģa griezumi, lāča rotaļlieta, vingrošanas sols, loka, mūzikas pavadījums, viltus kaņepes.

Pasākuma gaita
Pedagogs: Puiši, mēs saņēmām telegrammu no meža bērnudārzā, no lāča.
Kas te rakstīts, paskatīsimies? ( Atveras). Viņa pazaudēja savu rotaļu lācīti, kamēr viņi staigāja.
Lācis meklēja lāču mazuli, bet nevarēja viņu atrast.
Viņa lūdz jums palīdzību.
Nu, palīdzēsim, puiši? ( bērnu atbildes).

Bet mežā jābūt uzmanīgiem, tur ir daudz pārsteigumu. Mums jābūt vērīgiem, stipriem, veikliem un drosmīgiem. Jums ir jāapkopo spēks un jāizstiepj muskuļi.

Vai visi šeit ir?
Vai visi ir veseli?
Vai esat gatavs palīdzēt lācim?

Nu tad velc sevi augšā
Nežāvājieties un neesiet slinki,
Sagatavojies iesildīties!

Pārbaudīsim jūsu stāju. Novietojiet papēžus kopā, pirkstiem atsevišķi, muguru taisni, galvu skatās uz priekšu. Soli marš! ( Skan mūzika)

Staigāšana ar augstiem ceļiem:
· Staigājot uz pirkstgaliem, rokas uz jostas;
· Staigā uz papēžiem, rokas aiz galvas;
· Ejot pa pēdas ārpusi, rokas uz jostas;
· Pastaigas pustupus “Rūķi”;
· Pilns pietupiens;
· Ejot ar rokām uz priekšu, uz augšu, uz sāniem, uz leju.
· Ejiet normālā tempā.

Elkoņi ir saliekti, skriešana ir normāla; skrienot "Liliputi"; sānsoli skriešana; skriešana ar pagriezienu otrā virzienā; šķēršļu josla; darbojas "Čūska". Staigājiet normālā tempā, vienlaikus atjaunojot elpošanu.

Pedagogs: Puiši, mēs klusiņām piegājām pie meža no bērnudārza puses.

Cik daudzi no jums zina, kā uzvesties mežā? ( Bērnu atbildes).

Nekliedziet, nelauziet koku zarus, neapvainojiet dzīvniekus un putnus, neiznīciniet ligzdas, ejiet blakus pieaugušajiem.

Lai būtu spēcīgi, veikli un pārvarētu visus šķēršļus, kopā ar tevi izpildīsim šādus vingrinājumus:
1. Plecu pacelšana
2. "dzirnavas"
3. "Bērzs"
4. Noliecies un ar rokām sasniedz grīdu.
5. Aplaudēšana zem ceļgala.
6. Pietupieni ar izstieptām rokām uz priekšu.
7. Lēciens “pētersīļi”
8. Vingrošana elpošanas atjaunošanai.

Mēs esam pabeiguši vingrinājumus, jūs esat kļuvis stiprs un veikls. Vai kāds ir redzējis lāču mazuli, vai kur jūs viņu esat redzējuši? ( Bērnu atbildes)

Pedagogs: Mežā ir daudz zaru, zirnekļu tīklu un žagaru, tāpēc mēs ar jums četrrāpus rāposim gar “nokritušu koku” ( vingrošanas sols) un rūpīgi apskatīsimies apkārt, meklēsim lāčuku. Esiet piesardzīgi, puiši, pirms "aizķeršanās" ( loka), ielīdīsim zem tā un ieraudzīsim tur lācēnu.

Pedagogs: Nu neviens nav redzējis lācēnu? ( Bērnu reakcija).
Ejam uz priekšu. Priekšā ir “caurumi”, lēksim tām pāri ( stāvot lecot stīpā).
Un šeit ir "izciļņi", mēs dodamies tiem pāri ( lekt uz divām kājām, virzoties uz priekšu caur stīpām).
Meklēsim "celmus" ( redzēja lekt).

Ak, puiši, paskatieties tālumā uz šo neparasto, lielo koka celmu, vai mēs tur neskatījāmies? Paskatīsimies, vai mūsu mazais lācītis tur nesēž ( viņi ieskatās, tur sēž rotaļu lācītis).

Šeit tu esi, mazais lācītis, mēs tevi tik ilgi meklējām. Miša, man liekas, ka tev ļoti patīk spēlēties, un arī mūsu puišiem ļoti patīk spēlēt dažādas jautras spēles, spēlēsim kopā ar puišiem spēli “Mēs esam smieklīgi puiši...”.

Visi kopā stāvēsim aplī, un Ketija izmantos skaitīšanas atskaņu, lai izvēlētos vadītāju (skaita mazo atskaņu “Viņi sēdēja uz zelta lieveņa...”). Šoferis stāv aplī. Un bērni saka vārdus:

Mēs esam smieklīgi puiši
Mums patīk skriet un spēlēties
Mūsu mazā rotaļīgā... ( Antoša)
Mēģiniet mūs noķert.
Viens - divi - trīs nozvejas.
Spēle tiek atkārtota 2-3 reizes.

Pedagogs: Puiši, lūdzu, pastāstiet man, kā mēs nosūtīsim lāčuku mājās? ( bērnu atbildes) Ar lidmašīnu, ar automašīnu, telegrammu, zvaniet pa tālruni...

Pedagogs: Pareizi, mēs piezvanīsim mammai un viņa nāks uz mūsu bērnudārzu pēc sava palaidnīgā puika.

Un tagad mēs atgriezīsimies mājās, ņemsim līdzi Mišutku un piezvanīsim viņa mātei. Un tad es redzu, ka laika apstākļi sāk pasliktināties. ( Atskan stipra vēja ieraksts, visi aiziet).

Nosaukums: Fiziskās audzināšanas stunda vecākajā grupā “Palīdzēt mazajam lācim”

Amats: skolotājs
Darba vieta: MKDOU “Novokhopersky vispārējās attīstības bērnudārzs “Rodnichok”
Atrašanās vieta: Novokhopersky ciems, Novokhopersky rajons, Voroņežas apgabals, Krievija

Nodarbības tēma: "Ceļojums uz veselības zemi."

Vecums : vecākā grupa.

Mērķis: ar fiziskās audzināšanas palīdzību iepazīstināt bērnus ar veselīgu dzīvesveidu.

Uzdevumi:

Izglītojoši: - motorisko prasmju veidošana;

Motorisko spēju attīstība (ātrums, veiklība, kustību koordinācija; spēja veikt uzdevumus pēc skolotāja norādījuma);

Vingrināt bērnus staigāt un skriet starp objektiem un nejaušos virzienos;

Iemācieties mest somas vertikālā mērķī.

Labsajūta: - bērna veselības aizsardzība un stiprināšana, izmantojot dažādas fiziskās aktivitātes: skriešanu, pastaigas.

Vispārējie attīstošie vingrinājumi ar elpošanas vingrinājumu un pašmasāžas elementiem.

Izglītojoši: - veidot vajadzību pēc ikdienas fiziskajām aktivitātēm un veselīga dzīvesveida;

Aprīkojums: vingrošanas nūjas; smilšu maisi; mešanas audums, stīpas.

Nodarbības gaita

Ievada daļa

(5 minūtes)

Bērni ienāk zālē un stāv vienā rindā.

Pa vienam izveidojiet kolonnu.

Kolonnas veidošana pa vienam

Parasta iešana - 15 sekundes.

Iešana uz pirkstiem - 10 sekundes.

Staigāšana uz papēžiem - 10 sek.

Iešana ar augstu gurnu pacēlumu - 15 sek.

Uzmanības spēle “Sēdies” - 3 reizes.

Viegla skriešana - 1 min.

Elpošanas vingrinājums - 20 sek.

Staigāšana ir normāla. Paceliet rokas uz augšu un uz leju, 20 sekundes.

Elpošanas vingrinājums "Ziedu smarža".

Skriešana starp ziediem.

Skriešana visos virzienos.

Galvenā daļa

(17 minūtes)

Skaties, skaties, ņem arī zizli rokās!

1 – nūju krūšu priekšā

2 - pieturēties

3 – nūju krūšu priekšā

4 – sākuma pozīcija

1 – pieturēties

2 – noliekt pa labi

3 – pieturēties

4 – sākuma pozīcija

1 – stick uz priekšu

3 – iztaisnoties, pielipt

4 – sākuma pozīcija

3 – 4 – sākuma pozīcija

3-4 sākuma pozīcija.

Galvenie kustību veidi.

Somu mešana vertikālā mērķī (stīpa) ar labo roku (no pleca) no 3 m attāluma (5 - 6 reizes, (spēles vingrinājums “Nepalaid garām”)

Spēle brīvā dabā "Slazdi ar lentēm"

Vingrinājumi ar vingrošanas nūjām.

Mēs darām to pašu ar kreiso pusi, pa vienam.

Autorssignāls : "Viens, divi, trīs - noķer!" - bērni skraida pa rotaļu laukumu. Slazds skrien aiz spēlētājiem, mēģinot kādam izvilkt lenti. Autorssignāls : "Viens, divi, trīs - ātri skrieniet aplī!" - visi sastājas aplī. Skolotāja aicina lentītes pazaudējušos pacelt rokas, t.i., pazaudējušos, un saskaita.

Slazds atdod lentītes bērniem, un spēle atkārtojas., ar jaunu vadītāju.

Beigu daļa

(3 minūtes)

Relaksācija.

Spriedze ir aizlidojusi...

Tas ir tā, it kā mēs guļam uz zāles

Uz zaļās mīkstās zāles...

Mēs mierīgi atpūtāmies

Viņi iegrima dziļā miegā.

Mums ir labi atpūsties!

Bet ir pienācis laiks atkal spēlēt.

Mazkustīga spēle "Atpazīt pēc balss".

"Mums bija mazliet jautri,

Visi bija iekārtojušies savās vietās.

Tu,...(vārds), uzmini

Uzziniet, kas jums zvanīja."

Stāviet viens pēc otra!

Ieelpojiet un vēlreiz izelpojiet.

Bērni sēž aplī uz paklāja, atpūšas, aizverot acis.

Vecākās grupas fiziskās audzināšanas stundas konspekts “Ceļojums uz veselības zemi”.

Nodarbības gaita:

Sveiki, puiši, es ļoti priecājos jūs redzēt.

Vai jūs zināt, ko nozīmē vārds "Sveiki"? (bērnu atbildes)

Šis vārds ir sens, un tas nozīmē “esi vesels.” Tagad sadevīsimies rokās, paskatīsimies viens uz otru un vēlēsim veselību.

Labi darīts, jūs zināt, ka ir tāda valsts kā Zdoroveyka. Kāda valsts, jūsuprāt, tā ir? (bērnu atbildes).

Tieši tā, šī ir valsts, kurā visi ir veseli, atlētiski, veikli un spēcīgi.(rāda prezentāciju) Un šodien aicinu apceļot šo valsti.

Ievada daļa. Pa vienam izveidojiet kolonnu.

Iekāp kolonnā pa vienam!

Gatavojieties, draugi, ir pienācis laiks doties ceļā!

Ejam jautri, ceļam kājas!

Mēs ejam uz pirkstgaliem un nesam galvu taisni!

Mēs ejam uz papēžiem un noliekam rokas uz sāniem.

Atkal ejam priecīgi, paceļot kājas augstāk.

Un tagad mēs visi apsēdāmies un skatījāmies viens uz otru.

Viņi skrēja viegli un nevienu neapdzina.

Iztaisnojiet muguru, dziļi ieelpojiet un izelpojiet.

Mēs atkal laimīgi ejam, paceļam rokas uz augšu un uz sāniem, un tad nolaižam.

Mēs ieelpojam gaisu caur krūtīm un klusi izelpojam.

Šeit mēs esam valstī Vesels, paskaties apkārt, paskaties apkārt! Ko tu redzi apkārt? (bērnu atbilde)

Esam izcirtumā.Redzi, kādas skaistas margrietiņas te aug!Pasmaržosim.

Skriesim un staigāsim starp puķēm.

"Viens! Divi! Trīs! Savāc zilās margrietiņas un ievietojiet tās kastē."

"Viens! Divi! Trīs! Savāc baltās margrietiņas un ievietojiet tās kastē"

Galvenā daļa. Šeit mēs esam valstī Vesels, paskaties apkārt, paskaties apkārt! Ko tu redzi apkārt? (bērnu atbilde)

ORU. -Skaties, skaties, paņem arī zizli rokās!

Vingrinājums "Celies augšā, pieliecies!"

I. p.: kājas plecu platumā, nūju zemāk

1 – nūju krūšu priekšā

2 - pieturēties

3 – nūju krūšu priekšā

4 – sākuma pozīcija

Vingrinājums “Izliec līkumus uz sāniem, nostiprini ķermeni!”

I.p.: pēdas plecu platumā, pielīmējiet pie krūtīm

1 – pieturēties

2 – noliekt pa labi

3 – pieturēties

4 – sākuma pozīcija

Vingrinājums “Noliecies un ar nūju pieskarieties grīdai”

I. p.: kājas plecu platumā, nūju zemāk.

1 – stick uz priekšu

2 – noliecieties uz priekšu, pieskarieties grīdai

3 – iztaisnoties, pielipt

4 – sākuma pozīcija

Vingrinājums “Pietupies ar nūju, nostiprini kājas”

I.: papēži kopā, pirksti šķirti, stick zemāk.

1 - 2 - apsēdieties, turieties uz priekšu

3 – 4 – sākuma pozīcija

Vingrinājums "Mēs lecam kopā, tas ir ļoti nepieciešams"

I. p.: kājas kopā, stick zemāk

1-2 izlejiet kājas, paceliet

3-4 sākuma pozīcija.

ATS. - Labi darīts, puiši! Un tagad, lai pārbaudītu jūsu veiklo aci, mēs tagad izmetīsim somas. Bet vispirms es parādīšu un paskaidrošu, kā to izdarīt.

Somu mešana vertikālā mērķī (stīpa) ar labo roku (no pleca) no 3 m attāluma (5 - 6 reizes, (spēles vingrinājums “Nepalaid garām”).

Galvenā uzmanība tiek pievērsta pareizai sākuma pozīcijai (metot ar labo roku, labā kāja ir atstatīta un nedaudz saliekta pie ceļa) un enerģiskām šūpolēm.

Un tagad, bērni, jūs gaida spēle “Slazds ar lentēm”.

Bērni ierindojas aplī; katram ir krāsaina lente, kas ievilkta jostas aizmugurē. Apļa centrā ir slazds, kas tiek izvēlēts ar skaitīšanas atskaņu.

Abchn-chibchn, kelmn-zelmn, harda-barda, chikn tash!

Ken bərkh?Kerman,Zelmn,Bulһn,Bugni.Burd,chird,tash.

Pēc signāla: "Viens, divi, trīs - noķer!" - bērni skraida pa rotaļu laukumu. Slazds skrien aiz spēlētājiem, mēģinot kādam izvilkt lenti. Pēc signāla: "Viens, divi, trīs - ātri skrieniet aplī!" - visi sastājas aplī. Skolotāja aicina lentītes pazaudējušos pacelt rokas, t.i., pazaudējušos, un saskaita.

Slazds atdod lentītes bērniem, un spēle tiek atkārtota ar jaunu vadītāju.

Beigu daļa. Relaksācija.

Un tagad ir pienācis laiks nedaudz atpūsties.

Apsēdīsimies aplī uz paklāja.

Skropstas nokrīt un acis aizveras.

Mierīgi atpūšamies, iemiegam maģiskā miegā (2 reizes).

Elpojiet viegli, vienmērīgi, dziļi.

Spriedze ir aizlidojusi...

Un viss ķermenis ir atslābināts (2 reizes)

Tas ir tā, it kā mēs guļam uz zāles

Uz zaļās mīkstās zāles...

Mēs mierīgi atpūtāmies

Viņi iegrima dziļā miegā.

Mums ir labi atpūsties!

Bet ir pienācis laiks atkal spēlēt.

Šoferis tiek izvēlēts ar skaitīšanas atskaņu kalmiku valodā.Šoferis neatver acis, kamēr nenosauc zvanītāju. Šajā laikā visiem jāklusē.

"Mums bija mazliet jautri,

Visi bija iekārtojušies savās vietās.

Tu,...(vārds), uzmini

Uzziniet, kas jums zvanīja."

Raidījuma vadītājs aizver acis. Bērni sēž pilnā aplī, vadītājs sēž apļa vidū. Ar vārdu beigām skolotājs norāda uz vienu no spēlētājiem.Šoferis uzmin, kas viņu izsaucis.

Mūsu ceļojums tuvojas beigām.

Man jāiet atpakaļ uz bērnudārzu

Stāviet viens pēc otra!

Iesim mierīgi, dziļi ieelposim, izelposim,

Ieelpojiet un vēlreiz izelpojiet.

Atspulgs. Bērni apsēžas uz krēsliem.

Saruna "Kur tu biji?" Ko viņi darīja?"

Puiši! Kur tu šodien ceļoji?

Ko tu darīji ceļojumā?

Kas tev patika visvairāk?

Aleksandra Nikolajeva
Fiziskās audzināšanas stunda vecākajā grupā

Fiziskās audzināšanas stunda vecākajā grupā.

"Būt veselam!"

Mērķis: atkārtot skriešanu, staigāšanu pa apli ar kustību maiņu; veikt vingrinājumus ar vingrošanas nūjām. Praktizējiet staigāšanu uz vingrošanas sola, rāpšanos zem loka un somu mešanu horizontālā mērķī.

Nodarbības gaita.

Puiši! Šodien tālāk fiziskās audzināšanas stunda, jūs un es atkārtosim staigāšanu pa apli, ar mainīgām kustībām. Veiksim vingrinājumus ar vingrošanas nūjām. Praktizēsim līdzsvara saglabāšanu, ejot uz vingrošanas sola, rāpjoties zem loka un metot maisu pa horizontālu mērķi.

Dosimies vieglā skrējienā

Iešana ar augstu gurnu pacēlāju

Staigājot uz pirkstiem.

Iešana ar augstu gurnu pacēlāju

Ejot uz papēžiem, rokas aiz galvas, mugura taisna, skatiens uz priekšu.

Viegla skriešana

Ejot ar augstu gurnu pacēlāju, paņemiet vingrošanas nūjas un nostājieties rindā 3 posmos

2. daļa Vispārīgi attīstoši vingrinājumi ar vingrošanas nūju.

1 vingrinājums "Raising the stick up"

I. p.: kājas plecu platumā, nūju zemāk

1 – nūju krūšu priekšā

2 - pieturēties

3 – nūju krūšu priekšā

4 – sākuma pozīcija

2. vingrinājums "Nūja par galvu"

1 – pieturēties

2 – zemāk aiz galvas

3 – pieturēties

4 – sākuma pozīcija

3. vingrinājums "Noliekšanās uz sāniem ar nūju"

I.p.: pēdas plecu platumā, pielīmējiet pie krūtīm

1 – pieturēties

2 – noliekt pa labi

3 – pieturēties

4 – sākuma pozīcija

Mēs darām to pašu ar kreiso pusi, pa vienam.

4. vingrinājums "Pieskarieties grīdai ar nūju, nesaliecot ceļus.".

I. p.: kājas plecu platumā, nūju zemāk.

1 – stick uz priekšu

2 – noliecieties uz priekšu, pieskarieties grīdai

3 – iztaisnoties, pielipt

4 – sākuma pozīcija

5. vingrinājums "Pietupieni ar nūju"

I.: papēži kopā, pirksti šķirti, stick zemāk.

1 - 2 - apsēdieties, turieties uz priekšu

3 – 4 – sākuma pozīcija

6. vingrinājums "Lēc ar nūju"

I. p.: kājas kopā, stick zemāk

1-2 izlejiet kājas, paceliet

3-4 sākuma pozīcija.

Aplī viņi seko vadītājam aplī. Ieliec nūjas grozā, bērni apsēžas.

Galvenie kustību veidi.

1. Staigāšana uz vingrošanas sola, pieliekot vienas kājas papēdi pie otras pirksta, rokas uz sāniem.

2. Kāpt zem loka, aplaudēt virs galvas.

3. Somas mešana horizontālā mērķī no 2 m attāluma (labā un kreisā roka) pārmaiņus).

4. daļa Spēle āra spēlei uzmanībai "Atrodi savu vietu".

Mērķis: attīstīt kustību koordināciju, uzmanību, atmiņu. Iemācieties atrast savu vietu pēc krāsainajām bumbiņām. Turpiniet mācīt viņiem skriet visos virzienos vienā virzienā, nesaduroties vienam ar otru.

Materiāls: 3 krāsu bumbiņas, 3 krāsas stīpas.

Spēles gaita: 3 stīpas (sarkana, dzeltena, zaļa) guļ uz grīdas dažādās vietās. Mūzikas pavadībā bērni skrien izkaisīti vienā virzienā, nesaduroties viens ar otru. Jūsu rokās ir krāsaina bumbiņa, kas atbilst vienai no stīpas krāsām. Mūzika ir beigusies, tai ir jābūt ņem tā vieta atbilstoši krāsai stīpā. Atkārtojiet 2-3 reizes.